Повернутися до звичайного режиму

ЗНО-2022!

До уваги випускників МОН освіти та науки України повідомляє про умови та особливості складання Національного мультипредметного тесту: wym-1649704433807

Також детальну інформацію можна переглянути у вкладеих файлах внизу сторінки.

Навчання у польщі

/Files/images/Technikum.png /Files/photogallery/вища освіта.jpg

Отримай Європейський диплом. Навчайся в Україні.

Гарантоване зарахування без ЗНО та вступних іспитів

Навчання українською мовою

Диплом бакалавра європейського ВНЗ, який визнається в Україні

Міжнародні студентські програми (Erasmus+)

Детальна інформація про програму на сайті wym-1649706421578 та у вкладених файлах внизу сторінки.


/Files/images/zno22/зно1.gif

/Files/images/zno22/зно2.png Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів.
Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:
Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є у сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряють екзаменатори, чию працю потрібно оплатити. Так, у 2022 році, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.
Зміст сертифікаційних робіт відповідатимепрограмамзовнішнього незалежного оцінювання, затвердженимнаказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.
Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освітидля учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
  • історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Відповідно доУмов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.

Увага!

В Україні затвердили нову форму сертифіката ЗНО: що змінилось

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 23 травня до 17 червня 2022 року.

Міністерство освіти і науки затвердило новий зразок сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання. Відтепер він може складатися як з однієї (основної) частини, так і з двох (основної і додаткової).

Відповідні зміни були внесені донаказуМОН від 10 січня 2017 року № 25 «Деякі питання нормативного забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, ​здобутих на основі повної загальної середньої освіти» наказом № 1260 від 22 листопада 2021 року.

Так,основну частинусертифікату видаватимуть особам, які проходять#ЗНОзі встановленої кількості навчальних предметів коштом державного бюджету.

Основнутадодаткову частинисертифікату отримуватимуть ті особи, які проходять ЗНО з більшої кількості навчальних предметів, ніж встановлено, коштом фізичних і юридичних осіб.

Крім того, у правій верхній частині сертифікату буде розміщене зображення унікальногоQR-коду, за допомогою якого можна здійснити верифікацію інформації, зазначеною у документі.

Також Міністерство освіти затвердило новуінформаційну карткудо сертифіката – у ній зазначаються результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів.

Нагадаємо, що реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватимез 1 лютого до 9 березня 2022 року.Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНОдо 1 березня 2022 року.

До29 квітня 2022 рокузареєстровані учасники матимуть змогу завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

За матеріалами сайту testportal.gov.ua

Шановні учні, батьки, колеги та гості нашого сайту, з метою попередження стигматизації та маргіналізації молоді з тимчасово окупованих територій та сприяння соціальній згуртованості пропонуємо переглянути відеоролик «Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України»

wym-1640118720401

wym-1640118781970

ЗНО 2021

/Files/images/зно2.png

Детальну інформацію можна подивитись на сайті testportal.gov.ua

Пробне ЗНО

Реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме протягом 5–19 січня 2021 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

/Files/images/probne_sajt-1024x576.png

У 2021 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться10 квітня.

З огляду на загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО з переліку:

• українська мова
• українська мова і література
• історія України
• математика (завдання рівня стандарту)
• математика
• біологія
• географія
• фізика
• хімія
• англійська мова
• іспанська мова
• німецька мова
• французька мова

Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО створені інформаційні сторінки.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 та пройти тестування вдома.

Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику / кожній учасниці потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» упродовж10–14 квітня.

Для тих, хто скористається такою можливістю, результати пробного ЗНО буде оприлюднено в особистих кабінетах учасників16 квітня.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Детально з матеріалами можна ознайомитись на сайті testportal.gov.ua.

ЗНО 2018

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО – 2018

МАТЕМАТИКА - 22 травня

УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА - 24 травня

ІСПАНСЬКА МОВА - 29 травня

НІМЕЦЬКА МОВА - 29 травня

ФРАНЦУЗЬКА МОВА - 29 травня

АНГЛІЙСЬКА МОВА - 01 червня

БІОЛОГІЯ - 04 червня

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ - 06 червня

ГЕОГРАФІЯ - 08 червня

ФІЗИКА - 11 червня

ХІМІЯ - 13 червня

ПРОБНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018:

Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.

Український центр оцінювання якості освіти затвердивнаказпро проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.

ОСНОВНЕ ПРО ЗНО:

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2018 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року. Це пов’язано з тим, що змінено формат сертифікаційної роботи з іноземної мови, а отже результати 2018 та попередніх років стають непорівнюваними.

Нагадуємо, що 2018 року для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку:

• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики
• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• французької мови

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснюватися кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2. Випускники, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту (академічному), і бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання як оцінку за державну підсумкову атестацію, складатимуть тест рівня В1.

Також 2018 року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які 2018 року здобудуть повну загальну середню освіту.

Установлення «порогового бала»

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в наказі Українського центру оцінювання якості освіти від 24.05.2016 р. №99 «Про затвердження методики переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за виконання завдань сертифікаційної роботи, у рейтингові оцінки (за шкалою 100-200 балів)».

ДПА у формі ЗНО:

У 2018 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказМіністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2, якщо іноземну мову вивчали на рівні стандарту (академічному) – необхідно складати тест рівня В1.

Також у 2018 році ДПА у формі ЗНО зукраїнської мови і літератури (українська мова)проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

_______________

У 2008–2009 роках результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 1–12 балів було зараховано випускникам загальноосвітніх навчальних закладів (далі – випускники) як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Починаючи з 2015 року, результати зовнішнього незалежного оцінювання для випускників знову зараховують як оцінки за ДПА.

У 2015 році як оцінку за ДПА випускники могли зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (частина з української мови). У 2016 році – з двох навчальних предметів: української мови і літератури та математики або історії України (за вибором учасника).

У 2017 році як оцінки за ДПА зараховували результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів: українська мова і література (частина з української мови); математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття); навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, російська, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

ЗНО 2017:


У 2017 році пробне ЗНО відбудеться 1 та 8 квітня.

Участь у пробному ЗНО є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт, а процедура проведення є максимально наближеною до процедури проведення основного ЗНО.

Зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Реєстрація триватиме з 10 до 31 січня 2017 року.

Кожен зареєстрований учасник може взяти участь в одному із запропонованих в той чи інший день предметів за вибором, згідно з графіком проведення: 1 квітня відбудеться пробне зовнішнє оцінювання з української мови і літератури, 8 квітня – з інших предметів (історії України, математики, біології, географії,фізики,хімії,англійської,іспанської, німецької,російської,французької мов).

Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. Вартість одного тестування для одного учасника визначає кожний регіональний центр оцінювання якості освіти окремо. Цю інформацію розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не використовуються для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.




Ще раз про головне:

На що варто звернути увагу!

1. Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, яким станом на 01 вересня 2015 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами. Зважаючи на стислі терміни реєстрації, радимо якнайшвидше розпочати процедуру отримання паспортів.

2. Реєстрація для участі в ЗНО почнеться1лютого та триватиме до4березня.

3. Радимо визначитися із спеціальностями та навчальними закладами, до яких плануєте вступати, та ознайомитися з Правилами прийому до обраних Вами ВНЗ. Правила містять перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.

4. Звертаємо увагу, що навчальні заклади можуть вимагати для участі у конкурсі на однакові спеціальності різний перелік конкурсних предметів, з яких необхідно подавати сертифікат ЗНО.
У розділі«Підготовка до ЗНО»розміщено матеріали, які допоможуть Вам підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.

Як зареєструватися для участі в ЗНО – 2016

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2016 року триватиме
з 1 лютого до 4 березня.Процедурою реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання) передбачено виконання описаних нижче чотирьох послідовних дій.

1. Ознайомтесь із Правилами прийомудо обраного Вами вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, із яких необхідно подати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат),Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти,Порядком реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.2.Здійсніть вибір навчальних предметів, із яких Ви бажаєте пройти зовнішнє незалежне оцінювання.

У 2016 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

української мови і літератури,хімії,
історії України,англійської мови,
математики,німецької мови,
біології,французької мови,
географії,іспанської мови,
фізики,російської мови.

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних Вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищуватичотирьох.

Увага!Длявипускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 рокурезультати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України зараховуються як оцінки задержавну підсумкову атестацію.

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали:

копію паспорта(сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати іншийдокумент;

двіоднаковіфотокарткидля документів розміром 3 х 4 сміз зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);

копію документа про повну загальну середню освіту(випускники минулих років) абодовідку з місця навчання,що підтверджує здобуття в січні–серпні 2016 року повної загальної середньої освіти(учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів);

реєстраційну картку,якуможна сформувати самостійно, скориставшись спеціальною програмою, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівникапункту реєстрації. Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року можуть звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в навчальному закладі, де навчаються.

Окремі категорії осіб, крім вищезазначених документів, мають підготувати:

оригінал висновкупро створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання, виданого органом або закладом охорони здоров'я (у разі потреби надають особи з особливими освітніми потребами);

копію свідоцтвапро зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (особи, у документах яких є розбіжності в персональних даних);

копію нотаріально засвідченого перекладуукраїнською мовою документів, наданих для реєстрації (особи, документи яких оформлені іноземною мовою).

Увага!На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайтейого до навчального закладу, в якому навчаєтесь (випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного навчального року), абонадішлітьдо4 березня 2016 рокуна адресу регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр), зазначену в контрольно-інформаційному листі (випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів).

Дата подання реєстраційних документіввизначається завідтиском штемпеля на поштовому конверті.

Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів із числа осіб з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів наелектронну адресу.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2016 рік».

Увага!Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року індивідуальні конверти надсилаються до закладу, де вони навчаються, випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, зазначеною в реєстраційній картці.

Повідомленняпро результати реєстрації осіб, які не вказали адресу в Україні, за якою їм може бути надіслана офіційна кореспонденція, а також про спосіб отримання оригіналів документів,надсилається на електронну адресу,зазначенупід час реєстрації.

Особи, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання, але через поважні причини не можуть зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного для реєстрації, особисто звернутися до відповідного регіонального центру.

Увага!Вам може бути відмовлено в реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні, якщо:

- не надасте документи, що підтверджують достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;

- відповідно до вимог законодавства не маєте права на реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;

- надасте недостовірну інформацію;

- надішлете реєстраційні документи після завершення встановленого строку реєстрації (перереєстрації);

- неналежним чином оформите документи, необхідні для реєстрації;

- неможливо створити особливі (спеціальні) умови для проходження зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до висновку, виданого закладом або органом охорони здоров’я.

Особа, якій відмовлено в реєстрації, усунувши причини, що стали підставою для прийняття такого рішення,не пізніше 18 березня2016 рокуможе надіслати до регіонального центру новий комплект реєстраційних документів.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року подають реєстраційні документи для перереєстрації до закладу, де навчаються. Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають документи для перереєстрації на адресу регіонального центру, зазначену в контрольно-інформаційному листі.

Унесення змін до реєстраційних даних(1 лютого – 18 березня 2016 року)

У разі виникнення потреби внести зміни до персональних даних, переліку навчальних предметів тощо, здійсніть перереєстрацію. Для цього потрібно:

- внести зміни до реєстраційної карти, розміщеної на інформаційній сторінці, роздрукувати реєстраційну картку та контрольно-інформаційний лист;

- оформити реєстраційну картку;

- сформувати комплект документів, що має містити:

- реєстраційну картку, сформовану під час перереєстрації;

- отриманий раніше Сертифікат, що анулюється (крім осіб, які відправляли документи електронною поштою);

- документ, що підтверджує зміни персональних даних або відомостей про місце навчання (у разі внесення таких змін);

- оригінал висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання, виданого органом або закладом охорони здоров'я (у разі необхідності внесення змін до переліку особливих умов).

Реєстрація осіб для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання

1. Окремі категорії осіб, які не мають можливості пройти зовнішнє оцінювання під час основної сесії, можуть у межах часу, відведеного на реєстрацію (перереєстрацію), зареєструватися для участі вдодатковій сесіїзовнішнього оцінювання.

Для цього разом із реєстраційними документами такі особи мають також податизаявущодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, та відповіднийпідтверджуючийдокумент.

2. Учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, зазначених у Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, Переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, та які не мали змоги здійснити реєстрацію в основний період, можуть зареєструватися вдодатковий період(19 березня – 20 травня 2016 року).

Такі особи разом із реєстраційними документами мають також податизаявущодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання під час додаткової сесії та відповіднийпідтверджуючийдокумент.

3. Реєстрація осіб, які за рішенням судів перебувають в установах пенітенціарної системи України, здійснюється відповідно до угоди, укладеної між Українським центром оцінювання якості освіти та Державною пенітенціарною службою України.

Не відкладайте реєстрацію на останні дні.

Про ЗНО 2016

Які предмети ЗНО треба буде здавати у 2016 році випускникам і тим, хто вже закінчив школу?

У 2016 році ЗНО можна буде здати з тих самих предметів, що й в 2015 році:

  • української мови та літератури,
  • математики,
  • історії України,
  • фізики,
  • хімії,
  • біології,
  • географії,
  • російської мови,
  • іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської.

ЗНО з української мови та літератури і математики залишаються дворівневими – базового та поглибленого рівнів.

Обов'язкові предмети ЗНО (як ДПА) для випускників шкіл 2016 року: українська мова та література, іноземна мова (одна з чотирьох, але не у форматі ЗНО, а у школах як іспит), математика або історія України (на вибір один з цих предметів). Це потрібно для отримання атестату, адже цього року ДПА у школах буде проводитись у форматі ЗНО (крім іноземної). Тим випускникам шкіл, кому для вступу необхідний результат ЗНО з іноземної, треба буде спочатку складати ДПА з іноземної, оскільки вона обов'язкова для всіх, а згодом ЗНО (у форматі 2015 року) у відведену дату у призначеному пункті проведення тестування.

Якщо комусь із випускників потрібні обидва предмети - історія та математика (скажімо, як ДПА здавати математику, але для вступу також потрібна історія) - їм варто спокійно реєструватися на обидва і здавати в зазначені дні, адже вони неодмінно будуть проводитися в різні дні. Коли та де здавати стане відомо пізніше. Наразі є лише дати складання ДПА у школах - з 5 по 30 травня 2016 року.

Для абітурієнтів, які закінчили школу раніше, потрібно буде здавати лише ті предмети ЗНО, які будуть вимагатися у вузах на вибрану спеціальність. Тобто іноземну мову не потрібно обов'язково складати тим, хто вже має атестат, і якщо цей предмет не стоїть в переліку для вибраної спеціальності. Коли складати ЗНО? На даний момент немає точної інформації, орієнтовно у червні. Дочекаймося новин.

Єдине, що залишається під запитанням, - чи відноситься російська мова до іноземних. Скоріше за все, що ні. До іноземних мов відносяться: англійська, німецька, французька та іспанська.

Особливості ЗНО та вступу 2015

У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.

Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:

  • Українська мова і література
  • Історія України
  • Математика
  • Біологія
  • Географія
  • Фізика
  • Хімія
  • Англійська мова
  • Іспанська мова
  • Німецька мова
  • Російська мова
  • Французька мова

Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математикидвох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.

Встановлення «порогового бала»

Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в статті Валерія Бойка «Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи» (http://education-ua.org/ua/articles/316-viznachennya-rezultativ-zovnishnogo-nezalezhnogo-otsinyuvannya-stari-problemi-ta-novi-perspektivi).

Всю корисну інформацію та останні новини з даної теми можна знайти на сайті УЦОЯО: wym-1420298546757


Кiлькiсть переглядiв: 773

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.